تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تکنولوژی تشخیص متن دستنویس برای اسناد تاریخی در پروژه tranScriptorium

  در این پست ترجمه مقاله ای با عنوان

  Handwritten text recognition for historical documents in the transcriptorium project

  تکنولوژی تشخیص متن دستنویس برای اسناد تاریخی در پروژه tranScriptorium

  ارائه می شود. این مقاله در سال 2014 در اولین کنفرانس بین المللی DATeCH- Digital Access to Textual Cultural Heritage ارائه شده است. این مقاله از طریق لینک زیر در وبسایت انجمن ACM قابل دریافت است.

  Download


  Abstract

  Transcription of historical handwritten documents is a crucial problem for making easier the access to these documents to the general public. Currently, huge amount of historical handwritten documents are being made available by on-line portals worldwide. It is not realistic to obtain the transcription of these documents manually, and therefore automatic techniques have to be used. tranScriptorium is a project that aims at researching on modern Handwritten Text Recognition (HTR) technology for transcribing historical handwritten documents. The HTR technology used in tranScriptorium is based on models that are learnt automatically from examples. This HTR technology has been used on a Dutch collection from 15th century selected for the tranScriptorium project. This paper provides preliminary HTR results on this Dutch collection that are very encouraging, taken into account that minimal resources have been deployed to develop the transcription system.

  چکیده

  نسخه برداری از اسناد دست نویس تاریخی، از آن جهت که باعث می شود دسترسی عموم افراد به این اسناد آسان تر شود؛ مساله ای مهم بشمار می رود. در حال حاضر، حجم عظیمی از اسناد دستنویس تاریخی توسط پرتال های آنلاین در سطح جهان قابل دسترسی می باشند. این موضوع که بتوان نسخه برداری از این اسناد را به صورت دستی حاصل نمود؛ واقع بینانه نمی باشد و لذا می بایست برای این کار از تکنیک های اتوماتیک استفاده کرد. tranScriptorium پروژه ای است که هدف آن تحقیق و بررسی در خصوص تکنولوژی تشخیص متن دستنویس (HTR) جهت نسخه برداری از اسناد دستنویس تاریخی است. تکنولوژی HTR مورد استفاده در پروژه tranScriptorium، بر پایه مدل هایی استوار می باشد که به صورت اتوماتیک با استفاده از مثال ها، فراگرفته می شوند. از تکنولوژی HTR در مجموعه ای از اسناد به زبان هلندی متعلق به قرن پانزدهم میلادی که برای پروژه tranScriptorium انتخاب شدند؛ استفاده شده است. این مقاله نتایج مربوط به استفاده از تکنولوژی HTR مقدماتی در این مجموعه اسناد به زبان هلندی را ارائه می نماید. این نتایج بسیار دلگرم کننده می باشند؛ البته با در نظر گرفتن این موضوع که از حداقل منابع برای توسعه سیستم نسخه برداری استفاده شده است.

   


  این مطلب تا کنون 63 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 1 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160022
 • بازدید امروز :162725
 • بازدید داخلی :12684
 • کاربران حاضر :220
 • رباتهای جستجوگر:380
 • همه حاضرین :600

تگ های برتر